A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Španělsko - La Palma - Průvodce

Zdejší lidé tento ostrov přezdívají La Isla Bonita („Krásný ostrov“) či La Isla Verde („Zelený ostrov“). A skutečně místní obyvatelé nepřehánějí! Jde skutečně o krásné místo plné zeleně, a to díky častějším srážkám a celkově vhodným podmínkám pro zemědělství.

Takhle prudký sklon terénu jako na La Palmě na jiném z Kanárských ostrovů nenajdete!

Uprostřed ostrova ční sopka La Caldera de Taburiente. Okolní krajina i kráter široký 8 kilometrů je národním parkem bohatým na vegetaci.

Dostanete-li se na toto místo, vydejte se autem prozkoumat oblast blízko kráteru. Při nahlédnutí do kráteru La Cumbrecita a Roque de los Muchachos se Vám jistě bude tajit dech. A znovu si uvědomíte strašlivou sílu přírody, která tento malý zázrak vytvořila.
Ostrůvek má své kouzlo, ale na 706km^^2^^ nečekejte takové vyžití jako na ostatních, častěji navštěvovaných ostrovech.

Toužíte po místě, které pořádně tepá životem, zvolte si raději jiný ostrov!

La Palma je místo, které nejvíce láká milovníky turistiky. Máte zde širokou variaci různých stezek – od těch nejlehčích, až po ty velmi náročné. Ostrov je také lákadlem pro potápěče.

A jak se nejlépe na tento ostrov dostanete? Nejvhodnějším řešením je letět z České republiky na Tenerifé a odtud poté využít lodní dopravu přes Gomeru do přístavního města Santa Cruz de la Palma. Cesta letadlem potrvá zhruba 4 - 5 hodin, stejně jako následná plavba lodí.

Ještě malá zajímavost: La Palma je proslulá svých chutným medem. Budete-li mít příležitost, ochutnejte ho!

Kam na výlet?

Vážně přemýšlíte, že byste tento ostrov navštívili? Dám vám pár tipů na fajn výlety. Určitě vás něco z nabídky zaujme, ať už rádi chodíte do kopců, či byste raději zmírnili tempo.

Santa Cruz de La Palma

Nevynechejte toto městečko v zálivu, které už hrálo svou hlavní roli už v dávných dějinách Španělska. Město bylo lákadlem pirátů, kteří ho neustále vypleňovali. Město však odolávalo a nikdy se nenechalo položit na záda. Vždy se dokázalo vzchopit a znovu bojovat.

Svou důležitost si uchovalo do dneška. Jde o správní středisko ostrova a je důležitým komunikačním centrem. Budete-li potřebovat informace, zde je určitě najdete!

Navštivte zdejší historicko-námořnické muzeum, které je s důmyslem instalováno do staré plachetnice.

Zajděte se do místního historického jádra a určitě si prohlédněte náměstí Plaza de Espaňa s kostelem Iglesia el Salvador.
Tento kostelík vznikl v 15. století, o století později byl předělán a získal nové vzezření. Lepší ukázku renesanční architektury na Kanárských ostrovech nespatříte!

Nechte se zlákat bary či restauracemi podél Avenida Marítima. Nebudete jediní, tohle místo návalem turistů žije! A ani místní na tyto bary a restaurace nedají dopustit.

La Zarza

Najdete zde zajímavý úkaz. Říkáme tomu petroglify a jsou to různé obrazce ve tvaru spirál, kruhů či postav, které jsou staré přibližně 4 000 let.

Vidět je můžete i jinde, ale zde jich je nejvíce. A jejich význam? Ten je předmětem dohadů mnoha odborníků. Máte-li rádi záhady, zamyslete se i Vy nad jejich možným účelem…

Na tomto místě si užijete celkově hodně archeologie. Takže říká-li Vám tento pojem něco víc, tak s výletem do těchto míst neváhejte!
Zajděte si do muzea a tam Vám přiblíží život zdejších lidí v minulosti. Je to zajímavá expozice, dozvíte se poměrně dost zajímavých informací! Součástí je i videový záznam. Máte se na co těšit.

Tazacorte

Budete-li v tomto městečku, navštivte kostel Iglesia de San Miquel Arcángel. Chcete nějakou pěknou fotku tohoto místa? Vydejte se do Mirador del Time (od Tazacorte 12 kilometrů). Z tohoto místa máte krásný výhled na Tazacorte, ale i na okolní hory a do nekonečných dálek oceánu – skutečně nádherné panorama.
Možná se vám zdá, že jít si pro jednu fotku 12 kilometrů je hodně, ale když to spojíte s příjemnou procházkou, jistě to bude milý výlet.

Ruta de los Volcanes

Tato „procházka“ potrvá přibližně 6 – 7 hodin a vlastně to není procházka, ale devatenáctikilometrová túra vhodná pro zdatnější chodce.

Túra vede podél horského hřebene Cumbre Vieja od Refugio el Pilar (1450 m) k Fuencaliente.

I když ale máte s pěší turistikou zkušenosti, neopouštějte vyznačené cesty! Je to nebezpečné. Nezapomeňte si vzít dostatek pitné vody!

Parque Nacional de la Caldera de Taburiente

Park stojí za to vidět, zvláště pokud máte rádi zeleň a toužíte si vychutnat alespoň kousek nedotčené přírody.

V obrovské kotlině spatříte zelené kapradinové stromy, prameny vody sbíhající se v říčky…

La Caldera de Taburiente je masivní kráter vytvořený sopečnou činností. Národním parkem je toto místo od roku 1954.
Zajímavost: Věděli jste, že z Kanárských ostrovů se nejlépe sledují hvězdy na noční obloze? Je to logické, bývá tu často úplně čistá obloha.

Observatoř v parku je jedním z míst, kde se na Kanárských ostrovech sledují hvězdy. Také kvůli tomu je od 20 - 9 hodin ráno zákaz svícení. Auta s rozsvícenými světly tu v tomto časovém rozmezí nepotkáte.

Dokonce jednou za rok se kvůli experimentům zahalí celý ostrov do tmy!

Letoviska

Přiblížíme si hotely některých známějších a navštěvovaných oblastí. Ke každé této oblasti si na ukázku uvedeme alespoň jeden hotel, v kterém byste mohli na tomto místě bydlet. Samozřejmě se podíváme na hotely, které jsou nabízeny nejčastěji.

V těchto hotelích jsem nebyla, a tak informace, které vám naservíruji, jsou ze zkušeností těch, co tam byli, či z jiných materiálů.

Santa Cruz

Hotel Maritimo Pěkný tříhvězdičkový hotel se nachází v historické části Santa Cruz. Máte to odtud kousek na letiště – 8 km.
Hotel se ale nachází až 5 km od pláže, a to černé pláže, které je pozůstatkem lávové činnosti.

Los Cancajos

Los Cancajos je poměrně malé letovisko, které není příliš hlučné, takže pokud pojedete s malými dětmi, na většině místech se nemusíte bát, že v noci budou buzeny hlukem ulice.

Hotel Hacienda San Jorge I tento hotel preferují turisti, kteří mají rádi klid. Můžete si odtud udělat výlet i do hlavního města, které je vzdáleno pouhé 4 kilometry.
Pláž máte také blízko - 150 metrů od hotelu. Jde opět o černé pláže.

Aridane

Hotel Sol la palma Víte už předem, že nejvíce času strávíte u moře, a proto ho chcete mít co nejblíže hotelu? Pak se vám určitě bude tento čtyřhvězdičkový hotel zamlouvat.

Nachází se přímo na kamenité pláži Puerto Naos, což je 35 km od hlavního města, tedy i od letiště.

Kromě tradičního sportovního vyžití zde najdete i místnost na lukostřelbu. Zkuste ji! Mohla by to být pro vás zajímavá zkušenost.

La Palma
La Palma
La Palma
La Palma
La Palma
La Palma
Pláž na La Palma
Pláž na La Palma

Poslední editace textu: 9.6.2011 13:11
REKLAMA

Články odjinud

Ženy.cz

Ještě je čas! 35 udržitelných šatů pro poslední horké dny
Ještě je čas! 35 udržitelných šatů pro poslední horké dny