A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Španělsko - Diskuze

Původní dotaz

Studium španělštiny

| sparkie
sparkie
Jak se naučit španělsky?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
07.12.2020 06:53 109.81.213.***
Kurzy 

Dobrý den,

doporučuju kouknout na https://www.arecenze.cz/online-jazykove-kurzy-spanelstiny/ pro online učení je to tak celkem dobře popsané.

kacukatka
27.10.2014 19:04 89.7.26.***
RE: RE: RE: RE: RE: Studium španělštiny 

Doporučuji učit se španělsky přímo ve Španělsku. Já jsem studovala na jazykovém kurzu španělštiny v Alicante v jazykové škole Juan Sebastian Elcano. Můžu všem vřele doporučit! :-)

admin2 18.02.2009 14:22
admin 

Zdravim, presouvam tema sem do sekce off topic, nebot nesouvisi primo s cestovanim do Spanelska. Preji hezky den!

Lucinecka21
06.02.2009 00:07 83.208.2.***
Pamatovák 

Dobrá stránka, ale jenom na slovíčka je http://pamatovak.cz/ ;-)

katerinach
27.11.2008 12:10 85.161.129.***
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Studium španělštiny 

Kazdy ma jine metody a hlavne jine ambice. Ja kdyz se ucim jazyk, tak ho chci umet dobre a mluvit pokud mozno srozumitelne a bez chyb.
A treba konkretne ve spanelstine jsou i ty ostatni casy opravdu dulezite, takze bych urcite neradila nekomu neco vynechavat, i poud by to me osobne stacilo.

sparkie 27.11.2008 09:50
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Studium španělštiny 

každý má asi svou metodu, jak se naučit španělsky, dík za tvoje názory, ale mně stačí ke komunikaci v cizím jazyce zatím opravdu jen základní slovíčka a přítomný, budoucí a minulý čas.

• Anonym (5)
katerinach
24.11.2008 13:21 84.42.236.***
RE: RE: RE: RE: RE: Studium španělštiny 

omlouvam se za preklepy. Doufam, ze je to srozumitelne. Ctu to po sobe a rikam si, jak muzu rozdavat rady ohledne jazyku, kdyz nenapisu ani kousek textu cesky :-)
Je fakt, ze ve spanelstine by se mi to nestalo, tam to po sobe mnohem vic kontroluju. :-)

• Anonym (5)
katerinach
24.11.2008 11:30 84.42.236.***
RE: RE: RE: RE: Studium španělštiny 

Jeste k te gramatice, tady si dovolim se Sparkie nesouhlasit.
Pokud nechces mluvit stylem: "Ja vcera jit do obchod a tam koupila rohlik", tak doporucuju gramatiku nepodcenovat a nic nevynechavat. Samozrejme, ucite se to ostupne, podle ucebnice.
Ale pokud vynechas napr. predpritomny, predminuly cas, subjunktivy, souslednosti casove, atd atd. jako nedulezite, nikdy se jazyk poradne nenaucis. Jak si zvyknes to pouzivat spatne nebo nepouzivat, uz se to pak tezko doucis a spanele ti bud nebudou rozumet vubec, nebo tim uplne zemis smysl vety... Takze to bych fakt nepodcenovala....

katerinach
24.11.2008 11:25 84.42.236.***
RE: RE: RE: Studium španělštiny 

Souhlasimse Sparkie - slovicka si vybirej jen ta, co se ti zdaji uzitecna, pripadne pokazde, kdyz budes neco chtit rict a nebude ti na to stacit slovni zasoba, si prislusna slovicka vyhledej a zapis.
Jak uz jsem psala, my se ucime spousty slovicek a mne osobne pomaha "listeckova" metoda. Vse co nevim, si napisu na karticky, jedna strana ES, druha CZ a jedu jeden po druhym a davam je na 2 hromadky - ty co vim, ty co nevim.
Zda se to pracne, ale treba pro me je to asi jedina metoda, jak dostat do hlavy vetsi mnozstvi slovicek najednou. Uz tim, jak to pisu, si spoustu veci zapamatuju.

katerinach
24.11.2008 11:13 84.42.236.***
RE: RE: Studium španělštiny 

Ahoj, ja jsem se naucila (porad jeste nevim, jestli si muzu troufnout pouzit vyraz NAucila :-) ale dejme tomu, ze uz se slusne domluvim :-) )tak, ze jsem emal nejaky zaklad z gymplu, ale to opavdu nestalo za rec a taky jsem toho hodne zapomnela, protoze od te doby uz uteklo dost casu :-( :-).
Nasla jsem si soukromou lektorku a ucila se s ni individualne.
Konecne to byla TA spanelstina, kterou okolo sebe slysite ve Spanelsku - ted nemam na mysli spisovny/hovorovy jazyk, ale spise to, ze jsem se zacala ucit "pouzitelny" jazyk. To na tom gymplu byly hromady nesmyslu.
Po nejake dobe jsem zacala cist knizky ve spanelstine (nejprve nejake jednodussi, nebo ty, co uz jsem znala v cestine) a poslouchat radio. To mi pomohlo strasne, strasne moc. Ac se to nezda, dostanete tim ten jazyk pod kuzi....
Asi po dvou letech s tou lektorkou jsem dosahla bodu, kdy dokazu docela plynule a snad i bez mnoha chyb mluvit na jakekoliv tema (bezne, ano o jaderne fyzice bych si nepopovidala - ale to asi ani cesky :-) )

Ted studuju spanelskou filologii, ale to uz je o necem jinem, nez bezny jazyk - mluva. ucime se spoustu podrobne slovni zasoby a i tu mluvnici dost dopodrobna...

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu