A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Španělsko - Diskuze

Původní dotaz

Stěhování do Cádiz

| Vytrs
Ahoj všichni. Asi za měsíc se chci s rodinou odstěhovat do Cádiz a najít si práci. Uvítám všechny informace od těch, kteří tam jsou nebo byli, zda by mohli poradit co s sebou za doklady a jaké důležité věci udělat tam.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
je
16.07.2011 23:14 77.48.106.***
Re: Stěhování do Cádiz 
  • Anonym (2)
  • Anonym (3)
aerika
03.06.2009 09:23 94.112.91.***
RE: Sevilla nebo Cordoba 

Zdravím, mám jen takový malý dotázek,nevíš náhodou jestli v BCN je škola pro cizince? :-) Slyšela jsem,že se tam prý vyučuje i v češtině,potřebují to buď potvrdit nebo vyvratit máš to prosímtě nějak zistit?

• Anonym (3)
  • Anonym (2)
Forlenka 02.01.2009 15:58
Sevilla nebo Cordoba 

ahoj,
zdravim, bydlim asi 2 hod od Cadizu, kus od Seville. Uz jsi tady s rodinou? Nasel jsi praci? Potrebujes s necim poradit? Ted mame docela spatne obdobi, s tou krizi a se vsim, je potreba nabizet neco co jini nemaji aby si te nekdo vubec vsiml. ja tady neznam zadne cechy - prosim ozvete se vy, kteri zijete kolem Sevilla nebo Cordoba. gracias, !Lenka

• Anonym (2)
Vaud 03.09.2008 00:39
RE: RE: relokace 

nevím, jak v Cadizu, ale tady by to bylo na malý pokojík - asi to tam bude OK. Zařízené byty pro rodinu se pohybují v BCN kolem 1000 euro a víc. Asi dál od centra je to levnější. A Cadiz je konec světa, tam to bude asi levnější. ;-)

Netuším, jestli bude přítelkyně pracovat, ale bude si tím pádem muset vybavit vše sama zvlášť. Třeba na zdravotní kartičku jsem čekal 4 nebo 5 měsíců, což je vopruz.

• Anonym (2)
  • Anonym (3)
Vytrs
01.09.2008 21:27 82.100.11.***
RE: relokace 

Oddací list nepotřebuju, protože se rozvádím. Jedu s přítelkyní. Půjdeme do podnájmu, počítali jsme asi 400 euro měsíčně.

• Anonym (2)
  • Anonym (3)
Vaud 28.08.2008 01:08
relokace 

kromě jiného nezapomeň na oddací list - nejlíp přeložený do španělštiny, protože poblíž Cadizu není konzulát

mě to trvalo tak asi 1-2 měsíce, než jsem se zabydlel

existují relokační agentury - stojí to víc peněz, ale je to rychlejší a budeš (možná) rychleji vydělávat, tak ve finále třeba..

• Anonym (3)
&iexcl;Hola! 25.08.2008 20:31
RE: RE: Stěhování do Cádiz 

Tak to potom ano. Za rok by ses zařídit měl. Máš tam i vlastní bydlení nebo do podnájmu? Taky si s tou myšlenkou pohrávám :-D

• Anonym (2)
  • Anonym (3)
Vytrs
25.08.2008 18:32 82.100.11.***
RE: Stěhování do Cádiz 

Beru si s sebou peníze na rok života tam, takže doufám, že během toho roka práci seženu.

• Anonym (4)
  • Anonym (3)
&iexcl;Hola! 20.08.2008 12:28
RE: RE: Stěhování do Cádiz 

To máš pravdu, napřed bych tam jel sám a zařídil se trochu a potom tam přivezl rodinu. ;-)

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Vaud 20.08.2008 01:25
RE: Stěhování do Cádiz 

Hm, tak to budeš potřebovat NIE = číslo místního sociálního pojištění, mluvit Španělsky a mít kliku. Asi bych si nejdřív sehnal práci a všechno zařídil, než bych tam přivedl rodinu.

• Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu