A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Španělsko - Diskuze

Původní dotaz

Organizované krádeže na busnádru Estació del Nord

| Miya
Chtěla bych všechny varovat před tím, jak to chodí na autobusovém nádraží Estació del Nord. Poučte se prosím z mé chyby, ať se vyhnete tomu, co Vám tady chci popsat a co jsme zažili.

Letěli jsme do Barcelony na prodloužený víkend, přílet z Brna do Girony, poté busem do Barcelony. Hned co jsme vystoupili, šli jsme do nádražní haly koupit si kafe. Nakonec jsme našli tiché zákoutí se stolečky s barovými židlemi. Klidné tiché místo, nikde nikdo, jen u jednoho stolu seděl borec a jedl bagetu. Stoly byly děleny přepážkou, takže z toho vlastně byly dva stolky, ale každý se díval do té přepážky.

Stoupli jsme si ke stolku, jeden bágl s mapou měli na stole a jeden bágl na zemi, cítila jsem ho u nohy a stála na popruhu. Čučeli jsme do mapy a hledali, kudy nejrychleji na hotel, abychom si rozdělili finance a doklady apod. (dopředu jsme si po přečtení i těchto webovek udělali kopie pasů a pojistili se i proti krádeži zavazadel).

Když jsme čučeli do mapy, nevšimli jsme si, že někdy jiný asi čučel na nás. Podotýkám, že kolem nás nikdo neobcházel... Na naše klidné zákoutí byl výhled z jedné nádražní restaurace, kde asi seděli kumpáni naší loupeživé partičky a celý výjev sledovali.

Stála jsem si tedy na popruhu od báglu, pak jsem si přestoupla z jedné nohy na druhou a zkusila nahmatat druhou nohou batoh..... a nenahmatala. Batoh tam okamžitě z fleku nebyl. Začali jsme běhat okolo, ale nikde nikdo, ani žádná běžící osoba - NIC. NIKDO nic neviděl, jasan. Ptali jsme se prodavačů i lidí, ale nikdo nic neviděl. :-(

Běhali jsme po nádraží, hned venku jsem narazila do dvou policajtů, které to zanechalo poměrně klidnými a odkázali nás na policejní stanici, která je ve stejné budově jako bus nádr. Ještě jsme chvíli běhali po nádraží a dívali se popelnic a na wc, ale bez úspěchu. Šli jsme tedy na polici, sepsali protokol. Pouze jediný policista uměl trošku anglicky, ale jinak ochotně nabídl telefonní číslo s linkou na VISA pro zablokování kreditek. Sepsáním protokolu jejich aktivita ovšem končí. Během hodiny tam došli ještě další dva lidi se stejným osudem, takže to jde jako na běžícím pásu.

Vrátili jsme se zpátky do nádražní haly a zjistili, že přímo nad naší hlavou byla kamera, podle zaměstnance na informacích fungovala, ale měli jsme jít na policii a s nimi se na to podívat. Policajti ale zůstali klidní s tím, že jeden tvrdil, že to nefunguje a druhý, že jsme pachatele neviděli, tak nám to nemůže ukázat.

Na konzulátu se opravdu jen tak nedoklepete. Opravdu tam snad jsou jen po - pá 10-13 hod. Ovšem je blbé, když jste tam na prodloužený víkend a v 7 ráno vám to letí z Girony, čili musíte ve 4 ráno na busík.

Zkoušeli jsme hledat na netu a pak obvolávali, co se dalo. Na českém konzulátu v Barceloně není ani záznamník, kde by vám sdělili, co dělat o víkendu, na rozdíl od britského, kde záznamník je s tím, že vám sdělí, co dělat o víkendech, svátcích apod a sdělí vám číslo na mobil konzula.

Volali jsme na Ministerstvo zahraničních věcí, kde byli opravdu operátoři i v neděli a ochotně se snažili poradit. Vždy to ovšem narazilo na to, že ve Španělsku se dodžují víkendy.... a i linka, která má být permanentně k dispozici, pouze zvoní a nikdo to nebere. Dali nám i kontakt na pána, který měl být přímo v Barceloně (Čech), který je prý znalý místních poměrů a ten nám nadrsno řekl, že s kopiemi se nikdy přes hranice nedostaneme a musíme počkat do pondělí.

Čili celý konzulát v Barceloně je na nic, pakliže se Vám krizová situace nepřihodí ve všední dny mezi 10 - 13 hod. :-D

Ráda bych tímto poděkovala společnosti Ryanair, u kterých jsme měli zakoupeny letenky s prioritním on-line check-in (to nás asi zachránilo) a zaměstnanci aerolinek nám ochotně vyšli vstříc a pustili nás na palubu letdala s pouhou kopiíí pasů.... Taky bych chtěla poděkovat rodičům a zaměstnancům letiště v Brně, kteří nám poradili, abychom se určitě zkusili domluvit se zaměstnanci aerolinek. Na telefonní linku Ryanair se ovšem o víkendu také nedovoláte.

Jeden večer jsme seděli na tomto nádraží a sledovali praktiky místních zlodějů. Nechci být rasista, ale šlo výhradně o několik černochů a Arabů. Upozorňuju, že jsou opravdu velmi nenápadní. Jeden seděl na lavičce naproti jednoho ze vchodů a sledoval lidi, mobilem dával echo. Měl na klíně bágl, který byl nacpaný jen igelitkami a kapsy plné bankovek. Další kumpán chodil pomaličku okolo lidí, občas k někomu přisedl, občas vyjel výtahem do patra, aby se vrátil jiným vchodem. Další informátoři stáli na horním patře nad eskalátory a taky informovali ostatní pomocí mobilů.

Velké kufry a velké batohy je nezajímají. Zajímají je kabelky a menší batůžky, asi takové, které Vám dovolí vzít do letadla bez odbavení jako příruční zavazadlo. Proto si dejte pozor hlavně všichni batůžkáři!!!!!

Poučení je to strašné, přišla jsem o veškeré doklady a cennosti, ale do budoucna garantuju, že se to už nikdy opakovat nebude. Moje blbost. Ale praktiky těchto organizovaných zlodějů jsou tak otřesné a dokonalé, že všechny prosím, aby se z mé chyby poučili a nenechali se také tak nachytat!

Všem přeji příjemnější zážitky než jsme měli my. :-)

Ahoooj
Miya

Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
06.05.2020 07:07 193.86.88.***
Okradení v Aquáriu 

Taky už je to nějaký pátek, kdy jsme byli ve Španělsku. Po zkušenostech mého šéfa, který tam narazil na dámy s červenými karafiáty a ty mu dokázali tak vybílit peněženku, že na to přišel až na hotelu a byl bez peněz - všech (akorát vyměnil v bance šeky), tak jsem si dával majzla.
První takové skoro okradení možná mohlo být na dálnici. Valíme po dálnici kousek za francouzskýma hranicema a najednou borec na motorce a ukazuje mi, že mám cosi na pravém zadním kole (zajímavé že zrovna tam). Vzhledem k tomu, že jsem žádné jízdní anomálie nepociťoval, jel jsem dál. Ale on nás znova dojel a furt cosi gestikuloval. Tak jsem zastavil na blikačkách a co je? On stále ukazoval dozadu na pravou stranu auta. Vystoupil jsem (sám) a šel se podívat, kopnul jsem do zadního kola, nic jsem nepociťoval, vrátil se za volant a pokračoval dál. Chlapík se mezitím díval do auta a když asi zjistil, že jsme 4, tak s gestikulováním a nadávkami odjížděl pryč. Nikde jinde nikdo, a dokonce nás v tu dobu nemíjela ani žádná jiná auta.
Všude, na Ramble, zkrátka všude kde jsme se pohybovali. Všechno bylo v pohodě, a předposlední den v těchto místech, před přesunem do Andalusie, jsme jeli do Aquaria v Barceloně. Vše probíhalo v pohodě a pak jsme šli na pojízdný chodník. Okolo nás se pohybovala dáma snědé pleti s dvou malýma, asi desetýma, cigánama. Ten se furt motal okolo kamošky, až ho nohou odehnala, pak si sedl na pás, pak zmizel. Všechno bylo v ókeju až do doby, než jsem si chtěl před Aquáruiem koupit gofry. Sahnu do kapsy a peněženka fuč. Tak jsme začali hledat jinde, protože není možné, aby mi vypadla nebo aby ji někdo vytahl. Když totiž manželka potřebovala peníze, měla problém, aby tu kapsu na nohavici vůbec otevřela, a já na pásu necítil vůbec nic.
Vrátili jsme se tedy zpátky k pokladnám, kde nás odkázali kamsi na security, kde se nám "začali" věnovat. Nejprve že tam žádnou peněženku nemají, potom začali sledovat záznamy z kamer a pak najednou za pár minut donesli moji peněženku bez 140,- €. Naštěstí to nebyly všechny naše peníze, ale taky to nebylo málo. Kdo to byl, ale prý nezjistili :(
Sally (nepřihlášen)

Neregistrovaný uživatel
05.05.2020 10:52 185.149.130.***
Taky mně okradli 

Ahoj mám rovnakou zkusenost z Palmy na Mallorce.
Vytáhli mně peněženku z batohu na eskalátoru u bus. nádraží. Bohužel dodnes ze šp.
Policie žádné info. Taky moje blbost. Vše je organizované. Vim presne ze je to skupina org.
Z bankymne řekli, ze 2x neúspěšný Pin u vyberu z ATM.
700€ samozrejme jim zůstalo..????

Petra
03.01.2012 14:47 90.163.188.***

Je pridam par poznamek , ziju uz nejakou dobu v BCN a to blizko estacio Nord, nikdy se mi tu nic neztratilo, diky za to, ale musim ric ,ze turisti k tomu primo vybizeji aby je marokanci okradli .... tot vse, Krade se tu jako vsude jinde....a nejenom na estacio Nord !

• Anonym (1)
k.m cb
03.10.2011 20:48 92.62.224.***
Re: Dámy s červenými karafiáty 

Tak to je ten nejstarší trik,popisován snad ve všech průvodcích.

• Anonym (1)
Andy
30.08.2011 13:48 88.103.192.***
Dámy s červenými karafiáty 

Obnovuji tuto diskusi. 20.8.2011 jsme letěli do Španělska. Kolem půlnoci jsme dojeli vyčerpaný na hotel. Ráno jsme měli hroznou žízeň a jelikož jsme u sebe neměli pití, vydali jsme se do blízkého Carrefouru (Santa Susanna). Tam jsme nakoupili a vyrazili zpět na hotel (bohužel jsme měli u sebe všechny peníze (300Euro) a cestou jsem říkala, že takové množství nemůžeme nosit u sebe, že je necháme na pokoji a u sebe budeme nosit jen malou část) a po cestě zpět jsme potkali dvě ženský, které nás pronásledovaly a vnucovaly nám červené karafiáty. Jedna mě odlákala jakoby stranou (zády k manželovi) a snažila se se mnou komunikovat anglicky odkud jsme apod. Manžel té druhé dával drobné (opravdu jen pár pesos). Jenže v té rychlosti nevěděl co z těch peněz jsou pesa. Vysypal drobáky do dlaně a ona mu ukázala prstem ty drobné. Upozorňuji, že peněženku nedal z ruky. Byly nám vděčné, jen mě udivilo, že z povzdálí to pozorovala policajtka, která dělala prstem něco jako "tytyty". Myslela jsem, že to je na nás, že děláme snad něco špatného...Přišli jsme na hotel a říkám, pojď, schováme ty peníze a 200Euro bylo fuč. Byla jsem v šoku, jako opařená a tak jsme se vydali zpět tam, kde nás ty čůzy okradly. Samozřejmě tam nebyly a možná to bylo štěstí, protože nevím, jak by to dopadlo. Odpoledne jsme měli první schůzku s delegátkou, která nás všechny upozorňovala na dámy s červenými květinami...Bohužel už bylo pozdě, ale teď jsme už poučeni a peníze a doklady si hlídáme opravdu velmi pečlivě. Byla to špatná zkušenost, kord, když se to stalo úplně první den naší svatební cesty. Nikomu na ulici nevěřte, nevěřte ani policajtovi, který vás bude chtít prohledat kvůli tomu, že si myslí, že máte drogy, rozhodně nezastavujte a nekupujte si nic od ženských s červenými karafiáty a nechoďte na osamocená místa. Ty ženský jsou prý spolčené s policajty, mají šestý smysl, jsou nadprůměrně inteligentní a jsou to iluzionistky. A nejvíc si dávejte pozor na své cestovní doklady, bez nich jste v háji. Hodně štěstí všem cestovatelů.

Guapa
07.12.2009 12:53 217.112.164.***
RE: Krádež z auta 

Tento rok jsem byla v Barceloně, zaparokovali jsem v podzemích garážích, kousek (L’Aquàrium de Barcelona, mysleli jsem si že parkoviště je hlídané kamerami, ale opak byl pravdou, kamery byli jen u vjezdu a výjezdu. V garaži parkovalo hodně cizinců tak nevím, dostali se mám do Fordu, BMW si bud nevšimly nebo vědí že má lepší zabezpečení a co zmizelo.. Notebook.. ale i děcké hračky, které jseme nakoupili ve Španělsku a dětské oblečení a knížky (slabikář) tak at se děci zlodějů pěkně učí česky... opravdu si dávejte pozor. Jak už bylo psáno kradou hlavně černoši. a arabaši... :-x

pavlaaa
07.11.2009 23:10 85.132.128.***
Není to o rasismu 

když to tady čtu a co jsem se podívala na pár videí na youtube, tak vidim, že rumunky se živi i tady...prostituce a okradani, to jim jde...na pozoru by se měli mít hlavně pánové, protože tyhle profesionálky hrajou divadlo skutečně bravurně...na diskotékách se uměj pěkně vrtit a sbalit chlapa a pak všechny jeho věci...ještě že je člověk většinou pozná - jsou to prostě cikánky...tohle ale není o rasismu, třeba italové by mohli povídat, co jsou zač...tohle je prostě jejich styl života a "nebejt rasista" nikomu nic ještě nezachránilo

Krůža
03.11.2009 15:43 82.113.47.***
Krade se dál 

V říjnu jsem navštívil s přítelkyní Barcelonu a musím vám oznámit, že se krade dál. Proto vám všem děkuji z cenné informace díky kterým moje cennosti zůstaly ušetřeny této zkušenosti.
Jeden večer jsme si to brouzdali po Barceloně (v uličce hned vedle jedné z hlavních tříd). Zastavil nás podivnej chlápek s mapkou v ruce a ptal se nás na cestu a na to kde je. Protože jsem byl po vašich článcích podezíravej nechtěl jsem s ním ztrácet čas snažil se pokračovat v cestě. Přítelka duše hodná se ho ujala a chtěla mu vysvětlit kde že to je. (cennosti jsem měl v ledvince já). Přítelka s ním koukala na mapu a já po očku sledoval mapu a po očku okolí. Všiml jsem si jednoho mladíka jak postává a popochází nedaleko nás. Když už jsme chtěli odejít tak na nás nastartoval onen mladík a před oči mi cpal nějakou kartu (asi občanku) s tím, že je policajt a že chce vidět naše doklady. Vzhledem k tomu, že jsem čekal nějakej podvod, řekl jsem že mu nevěřím že je policajt a dali jsme se na rychlý odchod. Na štěstí pro nás jsme nebyli těmito výlupky pronásledováni...
Když jsem si srovnal celou situaci v hlavě, ujistil jsem se, že se jednalo o pokus o okradení. V momentě kdy bych vytáhl občanky, přišel bych na 99% i o to ostatní.
Takže doporčuji i já obezřetnost.

• Anonym (1)
Iveta neregistrovaná
14.08.2009 05:51 62.24.85.***
Krádež z auta 

Vidím, že původní text je téměř dva roky starý a krádeže v Barceloně fungují nadále. I já s manželem jsme byli obětí. Bydleli jsme kousek od Barcelony a tak jsme vyrazili na výlet, autem. Den předtím jsme navštívili, také autem, Tibidabo – zábavní park s televizní věží, ze které je nádherný výhled na Barcelonu, ale lepší je jí navštívit odpoledne, to svítí na Barcu sluníčko. A tak jsme se rozhodli navštívit v centru druhou věž, po bezproblémovém výletě minulý den, jsme se opět rozhodli odjet autem a vynechat vlak, který jsme nakonec stejně použili při cestě na konzulát. Ale co se vlastně stalo. Jedeme autem v centru u věže Adgar, a manžel mi říká, že ten chlápek na mopedu jede za námi už pěkně dlouho, nato zastavíme na křižovatce, v jízdním pruhu doprava, stojí před námi stará dodávka šedé barvy a bliká taky vpravo. Když se rozvítí zelená místo aby se rozjel dopředu, začne na nás couvat, a tak jsme museli zůstat stát a čekat – první moment, kdy vám nedají 100% šanci sledovat co se děje kolem, ten za námi na mopedu nám propíchl zadní pravou pneumatiku. Objeli jsme, aniž bychom tušili co se stalo, dva bloky a ejhle najednou se zjevilo místo na parkování. Tak jsme zaparkovali, všimli jsme si, že před námi stojí červený starý typ Fordu se španělskou značkou a v něm spí tři mladí kluci – řidič, vedle řidiče a za řidičem. Okýnka měli stáhnuté a to jen na straně do ulice. V deset hodin dopoledne, aby někdo tak tvrdě spal, když kolem je šílený hluk velkoměsta ? Bylo nám to divné, ale názory na to jsme si pořádně nesdělili, protože se objevil jiný chlápek na skútru a začal ukazovat na tu píchlou pneumatiku, tím mě co by spolujezdce vytáhl z autu. Po sdělení manželovi, že jsme asi píchli, manžel vylezl z auta a tím nás dostali z auta oba. V takové chvíli zapomenete na to, že na zadním sedadle máte své osobní věci. Chyba, ale stala se, s tím oni počítají. Začali jsme vyměňovat kolo a najednou tady byl další chlápek na mopedu (snad ten co nás sledoval) a začal něco mluvit španělsky – to my neumíme – a neustále ukazoval na zem, po chvíli z něho anglicky vypadlo, že mechanik je o dvě ulice dál a pořád ukazoval tak abychom nemohli vidět na auto. Další dokonale provedené odreagování od auta, v ten moment někdo přes řidiče nám vzal dvě taštičky s veškerými doklady, penězi a mobily, batůžek naštěstí povolil v popruhách a tak ho tam nechali, v něm jsme měli akorát mapu a vodu, která nás taky celý den držela při životě. Na policii jsme seděli 8 hodin, protože nemohli sehnat českou tlumočnici, nakonec sehnali jen polskou. Policajt o tom autě se spícími chlápky nechtěl slyšet, pořád nám to vymlouval, že to s tím nemá nic společného – proč to dělal mě napadá jen jeden důvod …. Na ambasádě opravu mají od 10 do 13 hodin, ale určitě to stojí za pokus třeba dříve ráno se tam vypravit. Ale o víkendu opravdu neexistují. Ještě bych chtěla upozornit, že tyto chlápci, přestože měli na hlavě helmu, rozhodně nebyli černoši, arabové nebo něco podobného. Byli to španělé, portugalci, zkrátka jen lehce přičmoudlí. A taky si myslím, že když si vás někdo vyhlídne, nemáte šanci mu uniknout, pokud vám to neukradne tak hravě jako nám, nejspíše vás nenchají jen tak odejít, rozdělanou práci nemá nikdo rád a například v parku vás přepadnou v nožem v ruce, což jsme se pak dozvěděli od různých lidí různé případy.

Mrk
23.06.2009 17:12 195.113.198.***
RE: krádeže 

Včera jsem se vrátil z BCN chudší o fotoaparát.O krádežích jsem předem věděl od přítelkyně ze Španělska se kterou jsem tam byl.Přesto, stačila jen chvilka nepozornosti, sednout si poslední den u mostu směrem k centru Maremagnum, položit foťák v pouzdru na minutku vedle nohy a bylo vymalováno...zareagoval jsem až na výkřiky kolemjdoucích turistů a rozběhl sa za utíkajícím černochem...až jsem ho dostihl (možná po 500m)požadoval pomne 40 EUR s tím žemi foťák vrátí..jelikož jsem žádné peníze u sebe neměl, přítelkyně daleko, prosby o peníze u kolemjdoucího páru marné, černoch pěnil, byl agresivní,
vyhrožoval smrtí...v opuštěném parku, za mými zády, vběhl do uliček gotické čtvti...ale to už jsem ho neviděl...přijed bez nálady, bez fotek, bez foťáku...snad ta Barca ani za to nestojí. Obecně mi to tam přijde hlavně v noci dost nebezpečné..Ramblas, El Raval, Pl.Catalunya...divní lidi, prostitutky...dejte si fakt dobrý pozor...nejlepší variantou je nemít u sebe vůbec nic cenného,případně jen malý obnos...

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu