A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Španělsko - Diskuze

Původní dotaz

LA PALMA na jaře?

27.01.2010 09:29:16 | sp
Ahoj, chystáme se koncem března na ostrov La Palma, nemáte někdo zkušenosti s počasím na tomto ostrově v této době? Nevíte, zda se dají povolení na přenocování zajistit pouze e-mailem dopředu?
Děkuji,
P. 8-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Lucie F. 19.02.2018 16:50
Re: LA PALMA na jaře?  

Jalta, strašně moc děkuju! Náš plán získal jasné obrysy, už máme tři čtvrtiny letenek, takže určitě jedeme, i kdybychom měli tu poslední čtvrtinu (z Barcelony) jít pěšky. Jedeme 23.10.-4.11. a určitě dáme vědět, jak se líbilo a co je nového. Díky za tip na mapu, taky nakupuju v Kiwi, tak to snad nebude problém.

Neregistrovaný uživatel
04.02.2018 19:14 62.245.120.***

Jana psala Jaltě po návratu z La Palmy :
, tak jsme se vrátili z La Palmy. Moc se nám líbilo. Já bych řekla, že Palma je něco mezi Madeirou a Tenetife.
Počasí bylo bezva, teplo, ale i mraky. To znáš. Koupali jsme se jeden den a ani snad ani ne celý. Pořád jsme někde byli. Měli jsme dva dny půjčené auto, no a pak jsme jezdili autobusama a pěšky :). Já jsem spokojená co jsme stihli. Když tak přemýšlím, tak bych se tam mohla ještě vrátit, jsou místa která jsme nestihli.
A to se nikam nevracím, mimo Madeiry. Byli jsme asi jediní češi na ostrově, no v hotelu určitě a od Fischera podle delegátky taky. Nikdo s náma ani z Gran Canarie neletěl. Nevím, proč tam jezdí tak málo čechů. Bylo tam spousta němců.
Posílám odkaz na fotky, kdyby jsi se chtěla podívat.
Kde jsi byla ty na dovolené?
Měj se hezky
A ještě jednou děkuji
Ahoj
Jana

Neregistrovaný uživatel
04.02.2018 19:12 62.245.120.***

Jana psala Jaltě :
Já jsem dneska v práci, tak to tady studuju! Už vidím, že nemá ani cenu si sebou brát knížku. Ty jsi mne pěkně naladila! Už se těším! Určitě budeme cestovat. Už si tady vypisuju cesty.
My odlétáme 24. září na 12 dní. Máme hotel Las Olas a chtěla jsem výhled na oceán :))).
My se taky nikam nevracíme, vyjimka je Madeira a 2x jsme byli na Tenerife, ale tam jsme jednou byli na jihu a podruhé týden a severu a týden na jihu. Tenerife se mi moc líbí.....
Já jsem napsala na autobusy na La Palmu, jestli by mi neporadili, neposlali jízdní řád, oni mi odpověděli, něco poslali a poradili ať si stáhnu aplikaci - MOOVIT - jestli ji neznáš, tak se na ni podívej, ÚŽASNÁ! Ta se hodí všude. Podívej se na ni.
Jak vy jste letěli na Palmu? My to máme přes Gran Canariii.

Neregistrovaný uživatel
04.02.2018 19:09 62.245.120.***

Jalta psala Janě :
Ahoj Jano,
La Palma se velmi často halí do mraků, ráno se ty mraky navalí z kopců až skoro k pobřeží, ale to nevadí.
Neprší z nich, jsou to takové mlžné mraky, je stále teplo a opaluje to i tak. A má to své kouzlo.
Už v příspěvcích na diskuzích o La Palmě píšu, že jsme bydleli na východním pobřeží, v Los Cancajos, v apartmánech El Cerrito. Docela pěkné apartmány. Měli jsme to jen se snídaní.
To, že z ostrovů, má ostrov La Palma nestrmější svahy na světě, takto to píší, to už jsem tam psala taky.
Už při příletu z mraků nejdříve byl vidět celý vršek La Palmy. Fotečku z odletu, kde už jsem si vyfotila jak kouká horní část ostrova, jsem Ti poslala.
Na východním pobřeží mají být vlny, na západním velmi málo. Shodou nějakých náhod, když jsme se byli podívat na západním pobřeží, tak tam byla uzavřená pláž kvůli velkým vlnám. :-)
Nevím na jak dlouho jedete, my jsme byli na 14 dnů. Jestli budete mít též výhled na oceán, tak když jsme se na něj dívali jako více vpravo, směrem k letišti, tak asi 4x nastal zajímavý úkaz.
Nad horizontem modrého oceánu, jako by se vznášela ve vzduchu, byla vidět krásně Teide - nejvyšší hora Tenerife. Úžasné a úchvatné.!!! Z ničeho nic, jindy tam byl vidět jen a jen oceán...... (Mimochodem loni jsme na Tenerife na Teide vylezli.)
A večer, za tmy, při pohledu hodně vpravo, byly vidět světýlka La Gomery, nebo El Hierra. Světýlka na svahu, jako by šla do nebe. Nemohli jsme se shodnout, jaký to byl ostrůvek. Jelikož jsem se musela hodně vyklánět z balkonu, soudím, že to byl El Hierro. Ve dne samozřejmě nebylo vidět nic.
Jano zklamu Tě bohužel v tom důležitém, protože čísla busů a odkud kam jedou, to si už nepamatuju. Protože de facto kromě Madeiry se nikam nevracíme dvakrát, si nic nezapisuju. Všechno mám jen ve vzpomínkách. A byl to rok 2011, tak už je to pět let.
Manžel tam denně každý večer luštil, kam pojedeme, jakou uděláme túru, hledal busy, přestupy atd.
Na autobusovém nádraží v hl. městě Santa Cruz de La Palma, kam jsme ráno jezdili - a z výletů se tam zase vraceli - a vždy tam zas nastupovali na bus zpět do Los Cancajos, tak tam je informační turistické středisko.
Tam jsme dostali autobusové jízdní řády a také myslím nějaké mapky.
Vypravili jsme se také na západní pobřeží, busem, do PUERTO NAOS, tam je vyhlášená krásná pláž. Tam v hotelu hned u pláže, tvarem postaven jako do hvězdy, bydlela ta Dája, jejíž dopisy jsem Ti přeposlala. Cesta busem byla tehdy úmorná, protože bylo vedro, jelo se přes vrchy do Los Llanos kde byl přestup na druhý bus !!! Ta pláž je opravdu pěkná, tehdy tam byly kupodivu ty velké vlny, smělo se jen zkraje pláže do vody, z kraje který byl dél od hotelu.
Dále jsme byli busem jako vždy do Santa Cruz a potom pěšky, to byl jen takový výlet, stále nahoru uličkama na vyhlídku. Názvy si nepamatuju, německy neumím, takže názvy výletů v německém průvodci, kterých je tam 66 !!! už mi nic neříkají.:-(
Když budete vědět, jak se řekne vyhlídka, tak vás tam lidi nasměrují....
Další výlet, krásný, zase do Santa Cruz, pak busem přes MAZO do Los Canarios - neboli Fuencaliente -. Na vulkán San Antonio, přechod na vulkán (v dohledu) Tenequie a do Faro, Salinas. Všechno prostě nádhera. Od Salin, kde si prohlédnete i výrobu soli zblízka a též se tam prodává, tak tam od majáku jede bus pokud si pamatuji, zpět přímo do Santa Cruz. (Že by stavil i v Cancajos? myslím že ne.)
Pláž je přímo v Cancajos, asi 2x jsme se tam byli koupat. Jo dobré, ale moc mi neuchvátila...ty vlnolamy se nám tam moc nelíbily zrovna.
Také jsme měli okružní cestu ze San Pedra přes Fuente Nueva, F.Melchora, San Isidrozpět do San Pedra. Tam jsme dle Průvodce šli Barrancem lesní cestou, asi tříhodinovou túru, nejsem schopna popsat.
Dále Barranco de la Madera, je to kolem Las Nieves (na mapě kousek nad Santa Cruz) též krásná cesta, zčásti mlžný prales, cesta pod obrovským převisem skal, příkré srázy. Do tohoto Barranca by vás v Las Nieves také mohl někdo nasměrovat, nějaký místní starší člověk. Krásná túra.
Jano, též doporučuju se určitě vydat pěšky z Los Cancajos po pobřeží směrek k letišti (dojít až tam). Jde se kolem útesů, na kterých jsme se i posadili,a fascinovaně se dívali, jak vlny letí pod skály a "komínama" vystřikují gejzíry do výšky. je to pěkná cesta a krásná podívaná.
Cestu na krásnou pláž Playa de Nogales, pláž najdes nad Puntalanou, ti přetisknu nakonec, tu popisuju tam v diskuzi. Nenechte si ujít !! Paráda!!! Jde se tam přes "peklo"- inferno.
No a janičko teď důležitá věc, píšu jak to bylo před 5ti lety, ale asi je to stejné.
A sice -K centrální Caldeře - Caldera de Taburiente, tam nejezdí autobus. Tam leda autem a vstup je tam nějak zpoplatněný. Též je psáno v Průvodci, že si tam lze najmout nějaké džípy, i s řidičem, ale to bylo drahý. Také jsou tam - když se díváš na mapu, tak severovýchodně od Caldery nějaké okružní pěšší trasy, starými zajímavými lesy, ale už si to nepamatuju.
My jsme se ke Caldeře de Taburiente nakonec nedostali, protože jsme si jeli prohlížet nějaké hřbitovy někde a cesta byla tak šílená samá zatáčka, že se i v busu manželovi začalo dělat špatně:-D Kam se hrabe Madeira;-)
A už jsme si znovu další den netroufli kvůli tomu ani do busu, natož snad do auta!! A už nebyl čas, letělo se domů.
No ale nevadí, ty vulkány San Antonio atd. byly parádní, to nám vynahradilo. Leč proto jsme uvažovali, že snad bysme mohli ještě jednou, jen na týden se tam podívat - ač se jinak vracíme, jak jsem psala, jen na Madeiru.
Též jsme dělali cestu ze Santa Cruz do Cubo de la Galga, šli kapradinovým pralesem na vyhlídku Mirador Soma da Alta, odtamtud sestup do vesničky San Bartolo a zpět do Santa Cruz.
Tak s Calderou de Taburiente nějak naložte, jistě autem mít problém nebudete.
No Jani doporučovala bych nevynechat pláž Playa de Nogales, přechod přes vulkány !!!! a dolú k majáku, ani západní pobřeží Puerto Naos.
Je toho hodně. Měli jsme tam spoustu krásných zážitků, co se ani nedá popisovat.
Píšu to chaoticky, nějak se v tom Jani musíš vyznat, většinu toho najdeš určitě na mapě.
Ještě Ti přepošlu tu část o pláži Playa de Nogales....
Kdy se tam vlastně vypravíte?
Tak hlavně ať se vám tam líbí jako nám.
Ahoj zdraví jalta

gagra
31.01.2012 00:54 78.45.213.***

Re: La Palma gagra (78.45.213.***) 18.12.2011 23:57

S chutí jsem si přečetla Váš cestopis po Kanárských ostrovech. Ano, La Palma je mimořádná, to je to pravé slovo. Veliký dojem na mne udělala pláž Playa de Nogales, nádherná, z malého parkoviště dost namáhavě přístupná přes "Inferno". Za pláží je neprostupný slalní masiv. Zahalená v jakémsi oparu, bylo to jak v jiném světě, veliké vlny, stejně bychom se báli plavat kousek dál, protože cedule upozorňují, že je to nejvíce nebezpečná pláž se spodními proudy. Jemný černý píseček. Bylo tam asi jen šest lidí, na celé dlouhé mlhavé pláži, nikdo z nich se nekoupal, ale tam to ani nevadí, stačí se tam dostat a nechat se fascinovat.
My jsme auto neměli, jeli jsme busem z Santa Cruz do Puntallany a pěšky. Je to východní pobřeží, severně od Santa Cruz de la Palma. Pro nás, zvlášt zpáteční cesta - bez auta, to znamená i z toho parkoviště nahoru zpět do Puntallany, to byl záhul. Ale dá se to!!!! Úžasný výlet.
A další túra, která ve mně zanechala velký dojem, byl vulkán San Antonio (naše cesta busem jako vždy busem z Los Cancajos do Santa Cruz a odtud busem přes Mazo do Los Canarios (neboli Fuencaliente).Z vulkánu San Antonio pěšky (snad jediní) přejít na vulkán Teneguie a z něj úžasnou pěší cestou (úplně jediní ) do Faro, do Salinas.Tam možnost koupil pravou přírodní sůl z Atlantiku, mají i krásná dárková balení. Odtamtud už jede bus zase zpět směr hlavní město.
To byly dva náročné, celodenní, ale nejkrásnější výlety, které bych doporučila na La Palmě určitě nevynechat !!! Černé boty, ponožky i nohy z vulkanického písku se umyjí!!
Jinak pro zajímavost - V Puerto Naos, na západním pobřeží, byla pláž pro zrovna veliké vlny uzavřená, jen ten písčitý konec, dál od hotelu, se smělo. Asi to byla náhoda, protože prý západní pobřeží nemá moc vlny, východní ano.
Jinak pláž v Los Cancajos ano, má fajn přístup do vody, ale krásu pláže v Puerto Naos nemá, ty betonové vlnolamy se nám moc nelíbily, ale kvůli koupání se na La Palmu nejezdí, takže nevadilo.....
Pokud se ještě vypravíme na La Palmu, tak už jen na týden, protože hodně túr, které nebyly zase až tak úchvatné, (namáhavé vždycky) klidně vynecháme. Ale pět, šest, které byly nejlepší, by stály za zopakování. A vůbec to zvláštní klima a výhledy, nádhera.......

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
gagra
31.01.2012 00:47 78.45.213.***

Re: La Palma gagra (78.45.213.***) 11.12.2011 18:35

Píšu tu pro ty, kteří by se chtěli na La Palmu podívat.
Byli jsme tam letos v září, jeli jsme s německou cestovkou kvůli financím, jezdíme tak poslední roky stále.
La Palmu stojí za to poznat. Je to ostrov s nejstrmějšími svahy na světě. Koupili jsme si Průvodce po La Palmě, v němčině, protože v českém překladu nemají. Jezdí tam totiž velmi málo Čechů, my za 14 dnů tam nepotkali ani jednoho !!!
Tůry jsme tudíž dělali sami, dle průvodce, vulkány to je nádhera, leze se až nahoru. Všechny cesty jsou nahoru dolů, nohy a dech dostanou zabrat, ale paráda. V září je počasí krásné, krk jsem si spálila, moře je na koupání, vyhřáté.
Bydleli jsme v Los Cancajos, což je východní pobřeží, blízko letiště, do hl. města jsme tudíž měli busem pár minut a odtamtud jezdí busy do všech stran, kde začínaly naše pochody. Dostali jsme se ho hodně míst, krásné túry, ale aspoň na dva tři dny to chce půjčení auta, protože něco nebylo busem a pěšky dostupné. Zvláštní ostrov, stále se halící do mlhy , která někdy se navalí až k pobřeží, ale krásné teplo.
Srovnávám-li s Madeirou, na kterou se vracíváme, ta má túry krásnější samozřejmě díky levádám. Taky je rozdíl, že na Madeiře se též někam vyleze, ale túra po levádách je pak víceméně po vrstevnici.Není zase tudíž až tolik namáhavá. La Palma jen náročná do kopce a z kopce. Ač se zase budeme vracet na naší milovanou Madeiru, stálo za to La Palmu poznat, alespoň jednou, zážitky máme úžasné !!!!!!

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
jarušín 08.02.2010 19:52
LA PALMA  

Ahoj, chtěli bysme jet taky na LA PALMU, sehnali jsme letenky za pár kaček na Gran Canaria a teď se mi nedaří zjistit, jak a za kolik by se dalo přepravit na Palmu. Jestli počkat, až budeme tam a využít nějaké akční ceny letenek, nebo to bukovat už teď(nepodařilo se mi). Máte prosím někdo zkušenost? Dík

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
admin2 29.01.2010 13:53
admin  

Zdravim, neco malo o tomto ostrove uz padlo treba tu:
http://kanarske-ostrovy.orbion.cz/diskuse/la-palma-2253/

Mejte se!

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
sp
27.01.2010 08:29 194.228.121.***
LA PALMA na jaře?  

Ahoj, chystáme se koncem března na ostrov La Palma, nemáte někdo zkušenosti s počasím na tomto ostrově v této době? Nevíte, zda se dají povolení na přenocování zajistit pouze e-mailem dopředu?
Děkuji,
P. 8-)

• Anonym (1)
  • Anonym (5)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu