A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Španělsko - Diskuze

Původní dotaz

Kriminalita v Barceloně

21.03.2017 10:46:48 | Věra M.
Věra M.
Ahoj všichni,kdo se hodláte vycestovat do Barcelony.
Minulý týden jsem strávila právě v Barceloně.Bylo to nejkrásnější místo,které jsem doteď navštívila.
Jen ten poslední den se úplně nevydařil,protože mi ukradli batoh se všemi důležitými věcmi.Seděli jsme venku v kavárně Giulietta Café u zastávky metra Tetuan (Plaça de Tetuan, 4, 08010).Batoh mi ležel hned u nohy,ale najednou jsem zjistila,že je pryč.Je pravda,že to bylo poránu,ulice byla téměř prázdná,kecali jsme s kamarádkou a tašce jsem nevěnovala pozornost.V batohu jsem měla pas,peneženku s lítačkou,zdravotní kartou,penězi,foťák,letenku a nějaké suvenýry.
Když jsem to zjistila,běžela jsem dovnitř kavárny a řekla to personálu.Servírka mi řekla,že před chvíli viděla,jak někdo utíkal s mou taškou,ale bylo jí asi celkem jedno.První,co jsme udělali,že jsme volali domů,protože mobil jsem naštěstí měla v ruce.Ptali jsme se servírky a kolemjdoucích španělů,co se mi stalo a jak bychom to měli řešit.Nejhorší bylo,že jsme měli za 4 hodiny odlítat zpátky do Prahy.Jasný první cíl zněl policejní stanice.
Běželi jsme tedy na nejbližší a jedinou policejní stanici,o které jsme věděli.Adresa: Plaça de Catalunya,S/N, 08002.
Tam se mnou sepsali,co se stalo,mé osobní údaje,co se mi všechno ztratilo a jaká byla celková ztráta v eurech.
Čekali jsme asi půl hodiny.Dostala jsem report a policie mi řekla,že se nemusím bát,že report mi poslouží jako "náhradní doklad" k tomu,abych mohla odletět.Naštěstí jsem měla elektronickou letenku,kterou jsem na letišti ukázala na mobilu a bezproblémů jsem byla vpuštěná do letadla.A personál letiště byl ještě ke mě velmi vstřícný,protože jsem slyšela,že tak jak to dopadlo dobře mě,se nestává vždy.
Takže stopro doporučuju: -pořídit si cestovní peněženku na krk a mít v ní doklady a peníze
-mít kopie pasu jak v peněžence na krku,tak v batohu,dalších taškách,nebo i v kapse kalhot
-udělat si fotografie pasu nebo ID do mobilu
-mít kopii pasu nebo ID i u svého spolucestujícího
-nikdy nevozit po městě všechny peníze a část si nechat na hotelu
-pas si nechte na pokoji a po městě vozte jen kopie
-mějte co nejvíc osobních věcí (peníze,doklady,foťák,mobil) na těle v taškách to méně potřebné
-nevozte si do ciziny zároveň ID a pas,něco nechte doma
-platební kartu nechte doma,vezte si jen hotovost
-všechny potřebné klíče nechte doma,doma vám otevře spolubydlící
-V Barceloně nenechávat tašky a věci bez dozoru,mějte na klíně,na břiše
-ramínko od tašky nebo batohu si obmotejte kolem nohy,když sedíte někde venku
-na batoh nebo tašku si pořiďte malý zámeček,když cestujete hromadnou dopravou,klíček si dejte do cestovní peněženky,kapsy...
Opravdu dávejte velký pozor na své věci.Barcelona je městem snad s největším počtem krádeží v Evropě.
Jinak další možností,jak vycestovat,pokud ztratíte doklady nebo vám je ukradli,je jet autobusem,kde v rámci shengenu nekontrolují doklady.Další možnost,pokud máte doma ID,tak vám ho oskenovaný nebo ofocený může někdo z domova poslat.Pokud jste ubytovaní v hotelu,kde vám při příjezdu skenovali pas nebo ID,zajděte na recepci a vyžádejte si tuto kopii.
V nejhorším případě,pokud budete potřebovat peníze na další přežití v cizině,využijte Western Union a rodina nebo přátelé vám pošlou peněžní pomoc.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
27.10.2018 10:03:25 178.41.205.***
Krádež v Barcelone  

Bola som s rodinou v Barcelone. Bolo veľmi fajn , až na posledný deň .
Odubytovali sme sa a mali sme ešte čas do odletu tak sme sa vybrali
Do obchodného centra La Maquinista ( tam nikto už nechoďte radšej ;
to nám aj policajt povedal ). Parkovali sme v kontrolovanej zóne v garáži .
Boli sme preč asi 30 min . Ten pocit; ktorý sme mali keď sme našli vybielené
naše auto neprajem nikomu . Dúfam, že sa to tým zlodejom vráti v živote ďaleko horším spôsobom. Úplne všetko nám ukradli . Do lietadla sme išli iba v šľapkách a s dokladmi . :'(. Jedno je iste, do zlodejskej Barcelony sa už nikdy nevrátim. Nestoja za to ani pamiatky a nič iné . Policajtii absolútne nič nerobia proti týmto krádežam. Mám pocit, že im je to jedno . Iba sedia v autách po uliciach , to je všetko . Sú tam organizovane zlodejské gangy.

• Anonym (1)
Věra M. 21.03.2017 10:46:48
Kriminalita v Barceloně  

Ahoj všichni,kdo se hodláte vycestovat do Barcelony.
Minulý týden jsem strávila právě v Barceloně.Bylo to nejkrásnější místo,které jsem doteď navštívila.
Jen ten poslední den se úplně nevydařil,protože mi ukradli batoh se všemi důležitými věcmi.Seděli jsme venku v kavárně Giulietta Café u zastávky metra Tetuan (Plaça de Tetuan, 4, 08010).Batoh mi ležel hned u nohy,ale najednou jsem zjistila,že je pryč.Je pravda,že to bylo poránu,ulice byla téměř prázdná,kecali jsme s kamarádkou a tašce jsem nevěnovala pozornost.V batohu jsem měla pas,peneženku s lítačkou,zdravotní kartou,penězi,foťák,letenku a nějaké suvenýry.
Když jsem to zjistila,běžela jsem dovnitř kavárny a řekla to personálu.Servírka mi řekla,že před chvíli viděla,jak někdo utíkal s mou taškou,ale bylo jí asi celkem jedno.První,co jsme udělali,že jsme volali domů,protože mobil jsem naštěstí měla v ruce.Ptali jsme se servírky a kolemjdoucích španělů,co se mi stalo a jak bychom to měli řešit.Nejhorší bylo,že jsme měli za 4 hodiny odlítat zpátky do Prahy.Jasný první cíl zněl policejní stanice.
Běželi jsme tedy na nejbližší a jedinou policejní stanici,o které jsme věděli.Adresa: Plaça de Catalunya,S/N, 08002.
Tam se mnou sepsali,co se stalo,mé osobní údaje,co se mi všechno ztratilo a jaká byla celková ztráta v eurech.
Čekali jsme asi půl hodiny.Dostala jsem report a policie mi řekla,že se nemusím bát,že report mi poslouží jako "náhradní doklad" k tomu,abych mohla odletět.Naštěstí jsem měla elektronickou letenku,kterou jsem na letišti ukázala na mobilu a bezproblémů jsem byla vpuštěná do letadla.A personál letiště byl ještě ke mě velmi vstřícný,protože jsem slyšela,že tak jak to dopadlo dobře mě,se nestává vždy.
Takže stopro doporučuju: -pořídit si cestovní peněženku na krk a mít v ní doklady a peníze
-mít kopie pasu jak v peněžence na krku,tak v batohu,dalších taškách,nebo i v kapse kalhot
-udělat si fotografie pasu nebo ID do mobilu
-mít kopii pasu nebo ID i u svého spolucestujícího
-nikdy nevozit po městě všechny peníze a část si nechat na hotelu
-pas si nechte na pokoji a po městě vozte jen kopie
-mějte co nejvíc osobních věcí (peníze,doklady,foťák,mobil) na těle v taškách to méně potřebné
-nevozte si do ciziny zároveň ID a pas,něco nechte doma
-platební kartu nechte doma,vezte si jen hotovost
-všechny potřebné klíče nechte doma,doma vám otevře spolubydlící
-V Barceloně nenechávat tašky a věci bez dozoru,mějte na klíně,na břiše
-ramínko od tašky nebo batohu si obmotejte kolem nohy,když sedíte někde venku
-na batoh nebo tašku si pořiďte malý zámeček,když cestujete hromadnou dopravou,klíček si dejte do cestovní peněženky,kapsy...
Opravdu dávejte velký pozor na své věci.Barcelona je městem snad s největším počtem krádeží v Evropě.
Jinak další možností,jak vycestovat,pokud ztratíte doklady nebo vám je ukradli,je jet autobusem,kde v rámci shengenu nekontrolují doklady.Další možnost,pokud máte doma ID,tak vám ho oskenovaný nebo ofocený může někdo z domova poslat.Pokud jste ubytovaní v hotelu,kde vám při příjezdu skenovali pas nebo ID,zajděte na recepci a vyžádejte si tuto kopii.
V nejhorším případě,pokud budete potřebovat peníze na další přežití v cizině,využijte Western Union a rodina nebo přátelé vám pošlou peněžní pomoc.

• mispi
  • Věra M.
  • Anonym (6)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu